2023 June 03 Saturday| شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در دی ماه برگزار می شود

به دنبال استقبال بی نظیر جامعه فولاد،"دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران" با رویکرد بومی سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تأمین پایدار از 23 تا 26 دی ماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار می شود. انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، متولی این رویداد متفاوت ملی به عنوان بزرگترین گردهمایی تولیدکنندگان، تامین کنندگان، بازرگانان و متخصصان صنعت فولاد ایران است.
کد خبر: ۱۴۴
۱۲:۳۸ - ۱۰ دی ۱۳۹۸

"نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران" که در دی ماه سال گذشته برگزار شد، آغازگر یک موج فراگیر بومی سازی و حمایت از تامین داخلی بود که خوشبختانه با استقبال بی نظیر جامعه فولاد کشور روبرو شد. در همین راستا و به درخواست تولیدکنندگان و تامین کنندگان زنجیره فولاد،  دومین دوره این رویداد تخصصی و منحصر به فرد ملی به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با مشارکت تمامی شرکت های بزرگ فولادی و معدنی و تامین کنندگان مطرح داخلی و همچنین با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، اتاق های بازرگانی ایران و تهران و تشکل های زنجیره فولاد، از 23 تا 26 دی ماه سال جاری به مدت 4 روز در برج میلاد تهران برگزار می شود.

سابقه و دستاوردهای رویداد

در نخستین دوره این جشنواره بیش از 1400 نفر از مدیران ، مسئولین و متخصصان فولاد کشور در مراسم افتتاحیه گردهم آمدند و طی 4 روز، بیش از 10 هزار نفر از نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت ارائه فرصت های ساخت داخل در زنجیره فولاد بازدید کردند. در دوره نخست این رویداد، بیش از 220 تفاهم نامه بین فولادسازان و تامین کنندگان داخلی به ارزش تقریبی 900 میلیارد تومان منعقد شد که بر اساس پایش انجام شده، تاکنون حدود نیمی از آن به مرحله عقد قرارداد و تولید و تحویل رسیده است.

در دوره اول جشنواره، 41 شرکت برگزیده تامین کننده داخلی در زنجیره فولاد مورد تقدیر قرار گرفتند که در دوره دوم نیز این برنامه ادامه خواهد داشت. همچنین "صندوق پژوهش و فناوری فولاد ایران" و" سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران" با مشارکت ایمیدرو و شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد به عنوان دستاوردهای ساختاری این جشنواره به حساب می آید.

ترکیب جشنواره و مراسم افتتاحیه

جشنواره ملی فولاد و مراسم افتتاحیه طی یک روز در 23 دی ماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد تهران و نمایشگاه بومی سازی نیز طی 4 روز از 23 تا 26 دی ماه در سالن های نمایشگاهی برج میلاد شروع بکار می کند.

در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی فولاد، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و چند تن از مدیران شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد به ایراد سخن خواهند پرداخت.

 این جشنواره دارای پنل های تخصصی و اهدای جوایز ملی فولاد به تامین کنندگان برتر هم خواهد بود و در نمایشگاه بومی سازی نیز تولیدکنندگان فعال کشور در کنار تأمین کنندگان و شرکت های دانش بنیان حضور خواهند داشت. همچنین بیش از 40 کارگاه آموزشی و تخصصی همزمان با این جشنواره و نمایشگاه برگزار خواهد شد که در نوع خود بی سابقه است.

ویژگی های متمایز نمایشگاه بومی سازی

یکی از ویژگی های این رویداد توجه ویژه به شرکت های تامین کننده دانش بنیان، استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در حوزه بومی سازی است که در یک سالن ویژه توانمندی های خود را ارائه خواهند داد. همچنین از طریق تکمیل بانک اطلاعاتی تأمین کنندگان با کمک کارشناسان و متخصصین مربوطه در غرفه هدایتگر، فرآیند ارزیابی و انتخاب تامین کنندگان تسهیل می گردد و حتی در مواردی حمایت مالی از تأمین کنندگان هم صورت می گیرد. علاوه بر این، بر اساس طبقه بندی فرصت های ساخت داخل در زنجیره آهن و فولاد میزهای تخصصی مشترک در غرفه شرکت های فولادساز در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان و تامین کنندگان با سهولت و البته به طور تخصصی به دنبال ارائه توانمندی خود باشند.  بنابراین نکته قابل توجه در این جشنواره و نمایشگاه، پذیرش ریسک بومی سازی توسط فولادسازان و شرکت ‌های بزرگ معدنی و حمایت ساختاری آنها از داخلی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز است که در دوره نخست نمایشگاه نیز به طور عینی رخ داده است.

ترکیب تخصصی نمایشگاه 

تکمیل باتک اطلاعاتی تأمین کنندگان در نمایشگاه ملی بومی سازی زنجیره فولاد و تطابق توانمندی آنان با فرصت های ساخت داخل در 5 گروه زیر صورت می گیرد:

  • مکانیک شامل قطعات و تجهیزات مکانیکی و انتقال مواد
  • سیالات شامل قطعات و تجهیزات پنوماتیکی، هیدرولیکی، تاسیساتی، روانکارها و آزمایشگاهی
  • برق و ابزار دقیق شامل قطعات و تجهیزات برقی، الکتریکی، ابزار دقیق، اتوماسیونی و آزمایشگاهی
  • مواد شامل مواد مصرفی، مواد اولیه، استحصال پسماندها ، فروآلیاژها و نسوزها و تجهیزات وابسته
  • تحقیق و توسعه و تکنولوژی شامل متالورژی، فرایند، انرژی و محیط زیست

 

میزهای تخصصی این 5 گروه در غرفه شرکت های تولیدکننده فولاد به طور مشترک طراحی و در نظر گرفته شده است و کارشناسان و مدیران مربوطه به طور تخصصی پذیرای تامین کنندگان خواهند بود. تامین کنندگان داخلی نیز از طریق این طبقه بندی، با کارایی بیشتری به معرفی توانمندی های خود می پردازند و جلسات و هم اندیشی های کاری بین مدیران شرکت های فولادی و تأمین کنندگان صورت خواهد گرفت.

 

اطلاعات تماس

برای ثبت نام در جشنواره و نمایشگاه به سایت جشنواره به آدرس اینترنتی events.steeliran.org و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حامیان و مشارکت کنندگان، دریافت فرم ها و اطلاع از رویدادهای دومین جشنواره به سایت چیلان آنلاین مراجعه نمایید.

طبق اطلاع دبیرخانه جشنواره، ثبت نام در این جشنواره به معنی امکان حضور رایگان در کلیه کارگاه های آموزشی و تخصصی و سایر فرصت هایی می باشد که در طی 4 روز برگزاری نمایشگاه برپا خواهد بود.

جهت مشارکت و حضور در بخش نمایشگاهی نیز از طریق تماس با دبیرخانه جشنواره و نمایشگاه به شماره های 4-88551701- 021 (داخلی 4) امکان پذیر است.

دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در دی ماه برگزار می شود

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: